29 Ocak 2012 Pazar

küçük Sinem'in Hadise hayali gerçek oldu

4 yaşındayken kaldığı deprem çadırında çıkan yangın sonucu vücudunun büyük bir kısmı yanan küçük Sinem'in Hadise hayali gerçek oldu.

Minik kız, sonunda hayranı olduğu Hadise ile tanıştı. Hadise’yle buluşması sayesinde ilk kez bilardo masası da gören Sinem, ünlü şarkıcıdan bilardo dersi bile aldı. SİNEM 12 yaşında bir kız çocuğu. Belediye emeklisi babası o doğduktan bir yıl sonra trafik kazası geçirip öldü. Annesi en büyüğü bile 20’sine basmamış sekiz çocukla kaldı.

Erzurum-Aşkale’de 2004 yılında meydana gelen deprem evlerini yerle bir ettiğinde, Sinem daha 4 yaşındaydı. Sağ kurtulmaları mucizeydi. Kendileri gibi babasız iki aileyle bir çadıra yerleştirildiler. 11 yaşındaki ablası Bedriye ders çalışmak için bir mum yaktı. Bir saat geçti ya da geçmedi, göz kapakları uykuya yenik düştü, mum devrildi, çadır tutuştu. Bedriye öldü, Sinem yüzünün ve vücudunun yüzde 90’ına yakını yanmış olmasına rağmen yaşadı.

Geçirdiği 20’den fazla ameliyat ve İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Plastik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Topalan sayesinde bugünlere geldi. Topalan, karnından ürettiği yeni deri dokusunu, zar ve damarları, altı aylık aralıklarla yüzüne nakletti. Sıfırdan burun, alt dudak, yanak yaptı.

Geçtiğimiz haftalarda ikinci kez röportaj yaptığımız Sinem, artık kendiyle çok barışık 12 yaşında bir kız. Röportaj sırasında bize süper model gibi pozlar verdi. “Çok sevimliyim işte, çizgi filmlere benzemiyor muyum sizce?” diye sordu. Kalp cerrahı olmak istediğinden bahsetti ve bir hayalini paylaştı. Hadise ile tanışmak istiyordu.

Biz de gerçek olması için hemen telefona sarılıp, Hadise’nin basın danışmanını aradık. Sinem’i geri çevirmediler ve önceki gün bu buluşma gerçekleşti.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder